Robotik Kodlama Eğitimleri

Robotik kodlama, çocuk gelişimini destekleyerek problem çözme becerilerini geliştirir ve yaratıcı düşünmeyi teşvik ederek geleceğin teknoloji liderlerini yetiştirmeye katkı sağlar.

Verdiğimiz eğitimler sayesinde algoritmik düşünme becerilerine sahip, çağın teknoloji gereksinimlerini takip edebilen ve çeşitli problemlere yaratıcı çözümler üretebilen nesiller yetiştirerek, çözüm odaklı düşünen toplumlar oluşturmayı hedefliyoruz.

Scratch Eğitimi

Scratch sürükle bırak mantığıyla birlikte eğlenceli bir ortamda resim, ses, müzik gibi çeşitli medya araçlarını bir araya getirebileceğimiz, kendi animasyonlarımızı, bilgisayar oyunlarımızı tasarlayabileceğimiz bir programdır.

Scratch, çocukların kendi hayal ettiği oyunu tasarlamasını sağlayan, bunu yaparken algoritma mantığını farketmeden öğrendikleri bir platform.

mBlock & Arduino Eğitimi

mBlock, scratch’ in kod yazma mantığı ile birebir olan ancak Arduino kartlarına kod yazabilmemizi sağlayan bir platform.

Arduino ise çocukların programlayabileceği kadar basit, ancak akıllı ev sistemi yapmaya yetecek kadar donanımlı bir elektronik kart.

Algoritmik düşünme becerilerine sahip, çağın teknoloji gereksinimlerini takip edebilen ve çeşitli problemlere yaratıcı çözümler üretebilen nesiller yetiştirerek, çözüm odaklı düşünen toplumlar oluşturmayı hedefliyoruz.